Příprava stěhování je náročná na čas i na psychiku. Stěhování do zahraničí navíc obnáší přepravu na velkou vzdálenost. Proto je potřeba věnovat maximální pozornost balení všech stěhovaných věcí. Nepodceňte ani administrativní náležitosti.

Co všechno je tedy třeba mít připraveno, než před domem zaparkuje stěhovací vůz?


Organizace a načasování

Přípravy na stěhování do zahraničí začněte ideálně o více než měsíc předem. V první řadě se rozhodněte, co budete v nové domovině opravdu potřebovat, bez čeho se obejdete nebo co nemá smysl stěhovat vůbec. Pro lepší představu si předem vypracujte reálný časový harmonogram všech prací a snažte se ho dodržet.

S našimi službami se s načasováním nemusíte stresovat. Běžně stěhujeme o víkendech i svátcích. Není pro nás problém vystěhovat stávající prostory v noci. Se stanovením časového harmonogramu vám pomůžeme tak, aby to maximálně vyhovovalo vašemu individuálnímu případu.


Administrativa

Administrativní povinnosti vztahující se ke stěhování se liší podle cílové destinace. Pro stěhování v rámci Evropské unie není potřeba řešit žádné dokumenty. Při stěhování mimo země EU je kromě stěhovacího seznamu potřeba také projednat celou záležitost na celním úřadě a vyplnit několik nezbytných dokumentů.

Veškeré potřebné dokumenty vám můžeme zaslat e-mailem. V případě vašeho zájmu za vás kompletně administrativu vyřídíme sami.


Velké kusy nábytku

Nábytek, který není možné přenášet nebo stěhovat po schodištích, budete muset rozmontovat. Postupujte v logickém pořadí, jednotlivé díly ukládejte poblíž sebe a ty zaměnitelné od sebe odlišujte označením tužkou.

Pokud si na to netroufáte, naše firma má dlouholeté zkušenosti, aby rozebrání, zabalení i následné stěhování proběhlo v naprostém pořádku. Spolupracujeme také s truhlářskou firmou, která pro nás zajišťuje demontáže i montáže starožitného nábytku.


Příprava posledních náležitostí

Ujistěte se, že bude v den stěhování před vaším domem volné parkovací místo pro stěhovací vůz. Čím blíž ke vchodu parkovací místo zařídíte, tím lépe. V bytovém domě informujte sousedy o možném blokování výtahu i omezeném průchodu některých společných prostor a chodeb.


Balení a příslušenství

Knihy, šanony nebo tiskoviny umístěte do kartónových krabic nebo plastových přepravek.

Křehké materiály jako sklo nebo porcelán někdy stačí zabalit do novin, vhodnější je ale hedvábný probalovací papír. Ideálně pak vše pojistěte zabalením do bublinkové folie.

Oděvy zabalte do pytlů nebo na ramínkách zavěste do šatních boxů. Srovnané oblečení z poliček můžete také vyskládat do kartonových krabic.

Z nábytku odstraňte veškeré předměty, zásuvky a dvířka zabezpečte proti otevření. Lepící páska může na nábytku zanechat nechtěný otisk na památku. Vhodnější je fixační nebo bublinková folie, případně vlnitá lepenka. Někdy není od věci opatřit rohy pěnovou ochranou.

Všechny krabice, pytle i ostatní obaly si bezprostředně po zabalení označte. Při vybalování to zaručeně oceníte.

Naše stěhovací firma vám většinu balícího materiálu potřebného k přípravě domácnosti nebo kanceláře k přestěhování prodá nebo zapůjčí. Nabízíme dřevěné obaly, krabice, šatní boxy, balící papíry a folie i lepící pásky.


Nabízíme spolehlivé služby

Vyplňte náš poptávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme zpět!