Pokud pro vás nepřipadá v úvahu, abyste se vzdali čtyřnohého člena vaší rodiny, bude potřeba se na jeho dopravu dobře připravit předem. Jedete-li do nové země autem, můžete vašeho miláčka vzít s sebou. Na delší vzdálenosti pro něj lze zařídit přepravu letadlem.


Přeprava automobilem

Vzít s sebou čtyřnohého mazlíčka do auta při stěhování do sousední země je méně náročnou variantou co do provedení i financí. Pro psy, kočky a fretky je podmínkou zřízení evropského cestovního pasu pro zvířata, s údajem o platném očkování proti vzteklině. Na ostatní zvířata nebo do jiných zemí se zpravidla vztahují vlastní pravidla, se kterými je třeba se individuálně seznámit.

Letecká přeprava

Letadlem se psi i kočky mohou přepravovat od desátého týdne věku. Specializované přepravní společnosti umožňují transport zvířat ve speciálních plastových přepravkách s plastovými nebo drátěnými dvířky. Zvířata jsou během letu umístěna do nákladového prostoru letadla, během přepravy je zakázáno jejich uspání. Po celou cestu jim je zajištěn snesitelný tepelný komfort – jak váš miláček zvládne cestu psychicky, budete ale muset odhadnout sami.

Nabízíme spolehlivé služby

Vyplňte náš poptávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme zpět!